52. Sympozjum z cyklu
„Współczesna Gospodarka
i Administracja Publiczna”
21-22 maja 2021, Kraków
Zobacz jak wyglądało 52. Sympozjum GAP
Dwa dni dyskusji, dwa aktualne tematy dotyczące polityki senioralnej oraz post pandemicznej sytuacji gospodarczej na świecie i w Polsce, prawie 60 prelegentów, a wśród nich Edwin Bendyk, prof. dr hab. Andrzej Blikle, Alfred Kubczak, dr inż. Klara Ramm, Joanna Sadzik, Katarzyna Scheer, dr Filip Skawiński prof. dr hab. Jerzy Hausner. Robert Makłowicz jako Gość Niespodzianka. W części kulturalnej wystawa malarstwa Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, śpiewogranie oraz wieczór komedii improwizowanej w wykonaniu Grupy AD HOC z gościnnym udziałem Abelarda Gizy. Już po raz drugi spotkaliśmy się w nowej hybrydowej formule wydarzenia. Zobacz jak wyglądało 52. Sympozjum GAP!
- Sympozjum GAP to już drugie Sympozjum, które zorganizowano w formule hybrydowej. W dniach 21-22 maja 2021 roku ponownie spotkaliśmy się w krakowskim Klubie Kwadrat i zaprosiliśmy uczestników do zdalnego śledzenia wydarzenia. Gospodarzem Sympozjum był dr Michał Kudłacz z Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej UEK.
Dwa dni Sympozjum wypełnione były inspirującymi rozmowami i dyskusjami oraz wymianą pomysłów i doświadczeń. Tematem przewodnim pierwszego dnia Sympozjum była „Srebrna gospodarka i polityka senioralna”, którego gospodarzem tego dnia była Katarzyna Scheer, Prezeska Zarządu Fundacji Biedronka. Zaproszeni do udziału w dyskusjach goście próbowali odpowiedzieć na pytania jak przygotować się do życia w szybko starzejącym się społeczeństwie, jak państwo, poprzez reformy systemu opieki nad osobami starszymi może pomóc seniorom żyć w dobrobycie oraz czy aktywność zawodowa obecnych i przyszłych seniorów to konieczność. Program merytoryczny pierwszego dnia zakończyła dyskusja ze studentami prowadzona przez Przemysława Powalacza w ramach cyklu „Nie olewamy miasta”/
„Nowy rozdział. Świat i Polska po pandemii” to temat przewodni programu drugiego dnia Sympozjum GAP, którego gospodarzem był Edwin Bendyk, Prezes Zarządu Fundacji Batorego. W trakcie trzech paneli prowadzonych przez gospodarza dnia rozmawiano o wpływie pandemii wirusa COVID-19 na przyspieszenie transformacji UE, o społeczeństwie i jego solidarności czy o tym w jakim kierunku zmierza rozwój gospodarowania. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać również wystąpień indywidualnych dr. Filipa Skawińskiego, Piotra Burasa oraz prof. dr hab. Jerzego Hausnera.
O solidarności w swoim wykładzie mistrzowskim mówił również Rafał Dutkiewicz, b. Prezydent Wrocławia, którego laudację tradycyjnie wygłosił prof. dr hab. Jacek Purchla. Rozmowę z Gościem Niespodzianką, którym był Robert Makłowicz poprowadził Tomasz Janowski.
Wśród tradycyjnych punktów programu nie zabrakło też czy wręczenia nagrody Przyjaciel Sympozjum im. dra Aleksandra Kowalskiego, którą otrzymał prof. dr hab. Jarosław Górniak, meczu piłki nożnej Kadra GAP vs. Studenci czy prezentacji filmu pt. „Świat po pandemii”, przygotowanego przez studentów UEK.
Sympozjum GAP jak zawsze towarzyszył bogaty program kulturalny przygotowany przez Agencję Artystyczną GAP. Uczestnicy Sympozjum mieli możliwość obejrzeć wystawę malarstwa Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, przygotowanej w ramach cyklu wystawienniczego „Przestrzeń dla sztuki”. Wystawę można było obejrzeć zarówno stacjonarnie w Galerii GAP w pawilonie sportowym UEK jak i online. Obyło się również tradycyjne wieczorne śpiewogranie w którym uczestnicy mogli brać udział poprzez platformę zoom. Tym razem muzycy zaprosili nas do sympozjalnego baru w którym prym wiódł Kuba Perkowski. 52. Sympozjum GAP zakończył wieczór komedii improwizowanej w wykonaniu Grupy AD HOC z gościnnym udziałem Abelarda Gizy.
Organizator 52. edycji
Sympozjum GAP
Michał Szafran
Zespół Organizacyjny Kongresu Open Eyes Economy Summit
Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
Kontakt
Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
ul. ks. I. J. Skorupki 22
31-519 Kraków
tel. 12 423 76 05
kom. 534 881 236